Municipiul Iași în parteneriat cu Mănăstirea „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” - Frumoasa au organizat în data de 18 martie 2022, în incinta ansamblului monahal, o conferință de presă pentru a marca finalizarea lucrărilor de reabilitare și restaurare desfășurate aici pe parcursul ultimilor patru ani, ca parte a proiectului „Reabilitarea și valorificarea potențialului turistic și cultural al Ansamblului Mănăstirii Frumoasa din Municipiul Iași” - cod SMIS 118886, proiect co-finanțat de Uniunea Europeană prin Programului Operaţional Regional 2014-2020, Axa Prioritară 5 - Îmbunătățirea mediului urban și conservarea, protecția și valorificarea durabilă a patrimoniului cultural, Prioritatea de investiții 5.1 - Conservarea, protejarea, promovarea și dezvoltarea patrimoniului natural și cultural.

La eveniment au participat reprezentanți ai mass-mediei locale, persoane din mediul de afaceri, reprezentanți ai mediului public, membrii echipei proiectului și reprezentanți ai grupului țintă.